Drut proszkowy pod topnik – 30% wzrost wydajności

Bezszwowe druty proszkowe SAW

Innowacyjny produkt stworzony z myślą o zwiększeniu produktywności procesu spawania nawet o 30%. Metoda oparta jest o zasadowy drut proszkowy do spawania pod topnikiem stali niestopowych lub niskostopowych. Formuła zawartego proszku pozwala na zwiększenie prędkości spawania w porównaniu do analogicznego drutu litego. 

Technologię spawania można wdrożyć albo pod zwiększenie prędkości spawania dzięki wzrostowi natężenia prądu, bądź na pozostawienie niezmienionej prędkości spawania, ale za to zmniejszenie natężenia prądu co pozwoli na uzyskanie mniejszego wpływu ciepła i poprawy własności złącza spawanego. Nowa technologia pozwala również na zredukowanie ilości warstw w spawaniu wielościegowym. 

Drut wyprodukowany w technologii bezszwowej gwarantuje najniższą zawartość wodoru dyfundującego, co ma diametralny wpływ na właśności złącza, redukując jego zimne pękanie. Drut dzięki całkowitej szczelności jest odporny na absorpcję wilgoci.

Najważniejszym jednak rezultatem jest zmniejszenie kosztów produkcji. 

Dostępne są 3 wariacje drutu w zależności od aplikacji:  o granicy plastyczności do 460MPa, 570MPa oraz do 700MPa.

Drut oferowany jest w 2 średnicach: 3.2mm oraz 4.0mm

Drut może być stosowany pojedynczo lub w spawaniu wieloelektrodowym.

Oferujemy pełne wsparcie przy wdrożeniu nowej technologii, zaproponujemy rozwiązania produkcyjne, przeprowadzenie testów i dobór najlepszego materiału i parametrów procesu.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszym produktem prosimy o kontakt.

Przemysł Offshore i Multimet

Przemysł offshore jest ciągle rozwijającym się segmentem gospodarki związanym z wytwarzaniem

elementów morskich platform wydobywczych, wież i łopat morskich siłowni wiatrowych, czy specyficznych urządzeń portowych i specjalistycznej floty morskiej.

Przybrzeżne instalacje produkcji ropy naftowej i gazu wymagają zastosowania wysokiej jakości ram nośnych, konstrukcji pomostów i segmentów wiertniczych. Stosowane tutaj stale o bardzo wysokiej wytrzymałości począwszy od granicy plastyczności wynoszącej 420MPa do 690MPa wymagają zastosowania materiałów spawalniczych najwyższej jakości, gwarantujących pracę konstrukcji w temperaturach od -30 do -60°C.

Multimet dostrzegając wymogi tego niełatwego segmentu rynku wdrożył jedną z najnowocześniejszych na świecie linii produkujących bezszwowe druty proszkowe.

Konstrukcje offshorowe z racji pracy w ultra niskich temperaturach, wymagają stosowania materiałów spawalniczych, które zapewniają najniższe wartości wodoru dyfuzyjnego, który drastycznie wpływa na proces zimnego pękania spoin w niskich temperaturach. Produkcja drutów Multimet gwarantuje najniższe możliwe poziomy wodoru, a wynika to ze specyfiki produkcji naszych drutów w technologii bezszwowej, w której rurka drutu jest szczelnie zamknięta spoiną wykonaną laserem. Każda partia naszej produkcji kończy się testami w naszym laboratorium, m.in na zawartość wodoru, udarność w niskich temperaturach i testami właściwości spawalniczych.

Wdrożona norma PN-EN ISO 9001 wraz z procedurami produkcyjnymi, gwarantuje najwyższą jakość wytwarzanych materiałów. Możemy poszczycić się certyfikatami tak uznanych jednostek w branży offshore jak Det Norske Veritas.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych materiałów i w razie wątpliwości nasz zespół z przyjemnością doradzi technologię i dobór materiałów do spawania i przeprowadzi u Państwa produkcyjne testy naszych materiałów.