Drut proszkowy pod topnik – 30% wzrost wydajności

Bezszwowe druty proszkowe SAW

Innowacyjny produkt stworzony z myślą o zwiększeniu produktywności procesu spawania nawet o 30%. Metoda oparta jest o zasadowy drut proszkowy do spawania pod topnikiem stali niestopowych lub niskostopowych. Formuła zawartego proszku pozwala na zwiększenie prędkości spawania w porównaniu do analogicznego drutu litego. 

Technologię spawania można wdrożyć albo pod zwiększenie prędkości spawania dzięki wzrostowi natężenia prądu, bądź na pozostawienie niezmienionej prędkości spawania, ale za to zmniejszenie natężenia prądu co pozwoli na uzyskanie mniejszego wpływu ciepła i poprawy własności złącza spawanego. Nowa technologia pozwala również na zredukowanie ilości warstw w spawaniu wielościegowym. 

Drut wyprodukowany w technologii bezszwowej gwarantuje najniższą zawartość wodoru dyfundującego, co ma diametralny wpływ na właśności złącza, redukując jego zimne pękanie. Drut dzięki całkowitej szczelności jest odporny na absorpcję wilgoci.

Najważniejszym jednak rezultatem jest zmniejszenie kosztów produkcji. 

Dostępne są 3 wariacje drutu w zależności od aplikacji:  o granicy plastyczności do 460MPa, 570MPa oraz do 700MPa.

Drut oferowany jest w 2 średnicach: 3.2mm oraz 4.0mm

Drut może być stosowany pojedynczo lub w spawaniu wieloelektrodowym.

Oferujemy pełne wsparcie przy wdrożeniu nowej technologii, zaproponujemy rozwiązania produkcyjne, przeprowadzenie testów i dobór najlepszego materiału i parametrów procesu.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszym produktem prosimy o kontakt.