Offshore i Multimet

Wieże wiatrowePrzemysł offshore jest ciągle rozwijającym się segmentem gospodarki związanym z wytwarzaniem
elementów morskich platform wydobywczych, wież i łopat morskich siłowni wiatrowych, czy specyficznych urządzeń portowych i specjalistycznej floty morskiej.
Przybrzeżne instalacje produkcji ropy naftowej i gazu wymagają zastosowania wysokiej jakości ram nośnych, konstrukcji pomostów i segmentów wiertniczych. Stosowane tutaj stale o bardzo wysokiej wytrzymałości począwszy od granicy plastyczności wynoszącej 420MPa do 690MPa wymagają zastosowania materiałów spawalniczych najwyższej jakości, gwarantujących pracę konstrukcji w temperaturach od -30 do -60°C.
Multimet dostrzegając wymogi tego niełatwego segmentu rynku wdrożył jedną z najnowocześniejszych na świecie linii produkujących bezszwowe druty proszkowe.
Konstrukcje offshorowe z racji pracy w ultra niskich temperaturach, wymagają stosowania materiałów spawalniczych, które zapewniają najniższe wartości wodoru dyfuzyjnego, który drastycznie wpływa na proces zimnego pękania spoin w niskich temperaturach. Produkcja drutów Multimet gwarantuje najniższe możliwe poziomy wodoru, a wynika to ze specyfiki produkcji naszych drutów w technologii bezszwowej, w której rurka drutu jest szczelnie zamknięta spoiną wykonaną laserem. Każda partia naszej produkcji kończy się testami w naszym laboratorium, m.in na zawartość wodoru, udarność w niskich temperaturach i testami właściwości spawalniczych.

Wdrożona norma PN-EN ISO 9001 wraz z procedurami produkcyjnymi, gwarantuje najwyższą jakość wytwarzanych materiałów. Możemy poszcz
ycić się certyfikatami tak uznanych jednostek w branży offshore jak Det Norske Veritas.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych materiałów i w razie wątpliwości nasz zespół z przyjemnością doradzi technologię i dobór materiałów do spawania i przeprowadzi u Państwa produkcyjne testy naszych materiałów.